موش در خانه نشانه چیست؟
ادمین
۱۳۹۸/۰۶/۲۹
نظرات : ۰
بازدیدها : 466

اما خانه ام تمیز است؟
زمانی که موش به درون خانه یا محل کارتان نفوذ می کند نشانه آلوده بودن آن نیست. این موجودات موذی تنها در جستجوی لانه و غذا هستند. اگر خانه تان در این باره جلب توجه کند به آنجا می آیند. موش ها در جستجوی پناهگاه، آب و غذا هستند. اگر چنین موجودی را در خانه دیدید نشانه کثیف بودن آن نیست بلکه موش به دنبال آب و غذا به آنجا آمده است.

نشانه های وجود موش
علائمی وجود دارد که نشان می دهد در خانه تان موش وجود دارد. مدفوع موش به اندازه دانه های برنج است. اگر از این اندازه بزرگ تر باشد پس باید به دنبال موش صحرایی باشید. در صورتی که بر روی کف گرد و خاک آرد ریخته باشید می توانید رد پایشان را تشخیص دهید. از آنجایی که موش ها جونده هستند می توانید آثار جویدن روی چوب، سیم برق، بسته بندی غذا، یا حتی کاغذ را ببینید. حتی اگر خوب گوش دهید صدای جویدن پشت دیوار، در داخل کابینت و کمدها را می‌شنوید.

خطرات
داشتن موش در خانه برای سلامتی مضر است زیرا نه تنها ناقل بیماری های مختلف بوده بلکه می تواند میکروب و باکتری را به غذاها منتقل کند. این باکتری ها از طریق مدفوع، ادرار و جویدن منتقل می شود. از طریق جویدن سیم های برق مشکلات الکتریکی به وجود می آورند. همچنین، با ورود موش به خانه تان می توانند سوسک و کک و موجودات دیگر را به خانه تان وارد کند.

پیشگیری
برای پیشگیری ورود موش به خانه می توانید از راه های مختلف استفاده کنید. همیشه زباله های خود را در سطل های در بسته قرار داده و رومیزی و باقی مانده غذا را در حیاط یا روی زمین نریزید. همیشه غذای حیوان خانگی تان را بیرون خانه قرار ندهید زیرا می تواند موش ها را به خود جلب کند. قفس های پرندگان باید ضد موش بوده و دانه های آن ها بر روی زمین ریخته نشود. حیاط را تمیز و عاری از زباله نگه دارید تا موش ها نتوانند در آن لانه بسازند.

توده برگ ها، چوب، کفپوش چوبی و حتی بوته ها و گل های متراکم می توانند به لانه موش ها تبدیل شوند. اگر درخت میوه یا فندق دارید آن را تمیز نگه دارید تا به منبع غذایی موش ها تبدیل نشوند. همچنین آب راکد نگه ندارید زیرا موش ها را به خود جذب می کند.

بررسی
باید به طور مرتب قسمت هایی از خانه که ممکن است به لانه موش ها تبدیل شود را جستجو کنید. حفره های کمد، کابینت، دیوارها و قسمت های پنهان لوله کشی و سیم های برق می تواند به محل عبور و مرور موش ها تبدیل شود. مراقب ترک ها و سوراخ های این قسمت ها باشید. موش ها می توانند از سوراخ کوچک هم عبور کنند پس باید مراقب کوچک ترین حفره ها باشید. حتی یک موش کوچک می تواند همه چیز را نابود کند. خودتان را به قربانی تبدیل نکنید. زیرا به راحتی می توانید این مشکل را حل کنید.

حتی اگر خودتان نمی توانید این مشکل را حل کرده و موش ها را از بین ببرید، می توانید از خدمات شرکت های سمپاشی کمک بگیرید که به طور حرفه ای این موجودات را از بین می برند.

 

منبع: modernpest
اشتراك گذاری نوشته